dansa logo

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar els nostres serveis mitjançant l'anàlisi dels seus hàbits de navegació. Si contínua navegant, considerem que accepta el seu ús. Pot canviar la configuració o obtenir més informació "aquí"

Acceptar
dansa logo

Crèdits

Comissió artística

La comissió artística de la Quinzena metropolitana de dansa està formada per Jordi Agelet (Ajuntament de Badalona), Marta Almirall, Francesc Casadesús i Rosa Mach (Ajuntament de Barcelona), Josep Lluís Marcè (Ajuntament de L’Hospitalet de Llobregat) i David Marín (Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet). Pía Mazuela s'encarrega de la producció executiva.

 

Comissariats

Els següents espais o propostes han estat comissariats per:

La Caldera Les Corts aquest espai ha estat programat a través de convocatòria pública. La comissió de selecció ha estat formada per Jordi Cardoner, Vero Cendoya, Pere Faura, Arantza López, Ramon Oriola Fernandez i Mireia de Querol.
Dansa en espais singulars Àngels Margarit (Mercat de les Flors)
La Diürna Pere Faura
Sala Hiroshima Gaston Core
Sala Sandaru Pedro Barragán (El Dorado Sociedad Flamenca Barcelonesa)
SAT! Sant Andreu Teatre Òscar Rodríguez i Thomas Noone
Territori Dansa Jordi Colominas
Tothom Balla Toni Mira (coreografia)
Under9 Brodas Bros

 

Espais col·laboradors

Impulsat per: Institut de Cultura de Barcelona / Ajuntament de Barcelona
Disseny gràfic: Snoop
Redacció: Carme Tierz
Assessorament lingüístic: Ia Gumà
Fotografies: cortesia dels artistes i les companyies
Fotografia de portada de l'espectacle Origami: Laurent Philippe
Agraïm a Carlos Fernández, Júlia Figueras i David Garcia (Centre de Dansa de Catalunya), Iván Góngora, Raquel Klein, Sol Picó i Brodas Bros la seva participació en les imatges promocionals de la Quinzena metropolitana de dansa

 

Aquesta quinzena ha comptat amb la generosa col·laboració de:

Badalona
Teatre Zorrilla

Barcelona
Antic Teatre
CC Barceloneta (Barcelona Districte Cultural)
CC Baró de Viver (Barcelona Districte Cultural)
CC Lluïsos d’Horta (Barcelona Districte Cultural)
CC Tomasa Cuevas - Les Corts (Barcelona Districte Cultural)
La Seca – Espai Brossa
Mercat de les Flors
Teatre Nacional de Catalunya

Cornellà de Llobregat
Sala Teatre Ramon Romagosa

L’Hospitalet de Llobregat
Teatre Joventut

Santa Coloma de Gramenet
Teatre Sagarra

 

Aquest programa ha estat coorganitzat per:

Dansa organitzadors

Amb el suport de: