dansa logo

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar els nostres serveis mitjançant l'anàlisi dels seus hàbits de navegació. Si contínua navegant, considerem que accepta el seu ús. Pot canviar la configuració o obtenir més informació "aquí"

Acceptar
Covid-19Informació sobre mesures de seguretat i prevenció amb motiu de la COVID-19
  • Badalona
  • Barcelona
  • Cornellà
  • El Prat
  • Esplugues
  • L'Hospitalet
  • Sant Cugat
  • Santa Coloma

Crèdits

Comissió artística

La comissió artística del Dansa Metropolitana està formada per Jordi Agelet i Maribel Picapiedra (Ajuntament de Badalona), Francesc Casadesús i Esteve Caramés(Ajuntament de Barcelona), Penélope Cañizares (Ajuntament de Cornellà), Núria Vidal (Ajuntament d’Esplugues), Josep Lluís Marcè (Ajuntament de l’Hospitalet), Maite Besora (Ajuntament del Prat), Gerald Fannoni Maria Farriol(Ajuntament de Sant Cugat), David Marín(Ajuntament de Santa Coloma), Giulia Poltronieri (Ajuntament de Terrassa) i Xavier Campón (Ajuntament de Viladecans).

Comissariats

Mercat de les Flors: Àngels Margarit
Teatre Nacional de Catalunya: Xavier Albertí
Teatre Lliure: Juan Carlos Martel
Sala Hiroshima: Gastón Core
La Caldera Les Corts: Óscar Dasí
SAT! Sant Andreu Teatre: Òscar Rodríguez i Thomas Noone
Sala Sandaru: Pedro Barragán (El Dorado Sociedad Flamenca Barcelonesa)
Centre Cultural Terrassa: Adrià Fornés

Territori Dansa: Jordi Colominas
Choreoscope a Filmin: Choreoscope - Barcelona Dance Film Festival - Loránd János
Propostes singulars i peces per a espais no convencionals: Penélope Cañizares, Francesc Casadesús, Maribel Picapiedra i Giulia Poltronieri
CSD: Alexis Eupierrez i Lipi Hernández (Institut del Teatre)
Activitats paral·leles: Giulia Poltronieri i Penelope Cañizares

Coordinacions

Producció executiva i coordinació Dansa Metropolitana: Pia Mazuelai Elena Espejo
Coordinació espectacle inaugural i projecte Filatures: Jordi Colominas
Coordinació propostes singulars i peces per a espais no convencionals: Blanc Produccions

És una proposta promoguda per l’Institut de Cultura de Barcelona amb el suport de la Diputació de Barcelona i l’Àrea Metropolitana de Barcelona.

Redacció de textos, relacions públiques i xarxes socials: La Costa Comunicació
Premsa: Còsmica
Realització de l’espot: Sambenito
Altres produccions audiovisuals: Alice Brazzit
Disseny gràfic: La Factoria

Aquesta programació ha estat possible gràcies a la col·laboració de tots els espais que hi participen, a més dels seus equips tècnics, administratius i de comunicació.

Amb la col·laboració TMB, El Periódico de Catalunya i la Xarxa de Televisions Locals.

Agraïments:Andrea Jiménez, Noemi Osorio, Juan Carlos Lérida, MNACTEC y MUHBA Oliva Artés.