dansa logo

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar els nostres serveis mitjançant l'anàlisi dels seus hàbits de navegació. Si contínua navegant, considerem que accepta el seu ús. Pot canviar la configuració o obtenir més informació "aquí"

Acceptar
Espectacles
dansa logo

Crèdits

Comissió artística

La comissió artística del Dansa Metropolitana està formada per Jordi Agelet i Maribel Picapiedra (Ajuntament de Badalona), Francesc Casadesús i Esteve Caramés (Ajuntament de Barcelona), Penélope Cañizares (Ajuntament de Cornellà de Llobregat), Núria Vidal (Ajuntament d’Esplugues de Llobregat), Josep Lluís Marcè (Ajuntament de l’Hospitalet de Llobregat), Pep Tugues i Glòria Zapater (Ajuntament de Sant Cugat del Vallès), David Marín (Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet), i Xavier Campón i Giulia Poltronieri (Ajuntament de Viladecans). Pia Mazuela n’és la coordinadora i productora executiva.

 

Comissariats

Els espais següents han estat comissariats per:

 

Mercat de les Flors: Àngels Margarit
Teatre Lliure: Juan Carlos Martel
Teatre Nacional de Catalunya: Xavier Albertí
Sala Hiroshima: Gastón Core
La Caldera Les Corts: Óscar Dasí
SAT! Sant Andreu Teatre: Òscar Rodríguez i Thomas Noone
Sala Sandaru: Pedro Barragán (El Dorado Sociedad Flamenca Barcelonesa)
Tothom balla: Germana Civera
Territori Dansa i coordinació Tothom balla: Jordi Colominas
Dansa als cinemes: Gremi d’Empresaris de Cinemes de Catalunya i Choreoscope Loránd János
Propostes singulars i peces per a espais no convencionals: Maribel Picapiedra, Josep Lluís Marcè, Mayte Luque Garrido i Giulia Poltronieri
Inauguració: Mayte Luque Garrido (Centre Cívic Barceloneta) 
Activitats paral·leles: Giulia Poltronieri

 

Impulsat per l’Institut de Cultura / Ajuntament de Barcelona
Redacció textos i RP: La Costa Comunicació

Aquesta programació ha estat possible gràcies a la col·laboració de tots els espais que hi participen, a més dels seus equips tècnics, administratius i de comunicació. 

Agraïments: Gran Teatre del Liceu, FRE3 Bodies, Roberto G. Alonso, Virgínia Gimeno Folgado, Junyi Sun, Marina Paje, i Berta i Clara Pons de la companyia Brodas Bros.

Aquest programa ha estat coorganitzat per:

 

Amb el suport de:

Patrocina:

Col·laboren: