dansa logo

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar els nostres serveis mitjançant l'anàlisi dels seus hàbits de navegació. Si contínua navegant, considerem que accepta el seu ús. Pot canviar la configuració o obtenir més informació "aquí"

Acceptar

Dansa Metropolitana

dansa logo
Masterclass amb la Cia. Accrorap - Masterclass
Gratuït
Sessió de prescripció a Barcelona - Giulia Poltronieri
Gratuït
HUMANCÍA - EGO
Gratuït
Soul Headquarters / Accrorap (dir: Kader Attou) - Espectacle inaugural: Be Soul All*Star Battle / Prélude
Gratuït
Be Soul All*Star Battle / Prélude

Soul Headquarters / Accrorap

Hacia un sol negro

Joaquín Collado

Clémentine Telesford i Lisard Tranis - Scotoma
Gratuït
Ángeles y demonios

Ballet Flamenc Patricia Donn

Núria Guiu - CYBEREXORCISME
Gratuït
CYBEREXORCISME

Núria Guiu

Iron Skulls Co - Nunca bailaré solo / La Perla
Gratuït
Nunca bailaré solo / La Perla

Iron Skulls Co

Cia Roots (dir: Ruth Prim) - En procés...
Gratuït
Cia. Marc Fernández / Cie. Dyptik -  (ÍOR) / D-Construction
Gratuït
(ÍOR) / D-Construction

Marc Fernández / Dyptik

Cie. Dyptik - D-Construction
Gratuït
D-Construction

Cie. Dyptik

Cia. Roberto G. Alonso - Marúnica
Gratuït
Si los Martes Fueran Viernes - The Royal Battle
Gratuït
Les sílfides / El triomf d’Afrodita

PAR en DANSA

SCROLL

UNAIUNA

Colectivo Glovo / Àngel Duran / Cia. La Corcoles - ALLEO / CLINCH /  H
Gratuït
Bombolles de paper

Múcab Dans

Agnés Sales / Cia. Du’K’tO - HAPPY EVERYTHING / A Rienda Suelta
Gratuït
Happy everything / A Rienda Suelta

Agnés Sales / Cia. Du’K’tO

Big Bouncers - PLATA
Gratuït
Marina Pravkina / Jazzbetween  - The Grooves Experience
Gratuït
The Grooves Experience

Marina Pravkina / Jazzbetween

The Australian Ballet. Arts Centre Melbourne

Spartacus

LASALA - ALIVE
Gratuït
ALIVE

LASALA

The Royal Ballet (Royal Opera House)

Como agua para chocolate

Conversa entre artistes - Diversos artistes i Giulia Poltronieri
Gratuït
Diversos artistes i Giulia Poltronieri

Conversa entre artistes

Cuerpo nombrado

Paula Comitre

Maja y Bastarda EP / SOLALA

Laila Tafur / Amalia Fernández

Around the World

Brodas Bros

Led Silhouette + Marcos Morau - Los perros
Gratuït
Marco da Silva Ferreira / Panda Waack (劉倩兒) - Fantasie minor (creació 2022) / Beautiful Chaos
Gratuït
Fantasie minor / Beautiful Chaos

Marco da Silva / Panda Waack

HOTEL Col·lectiu Escènic / Lorena Nogal  - Habitació 444: AQUÍ
Gratuït
Habitació 444: AQUÍ

HOTEL / Lorena Nogal

Iron Skulls Co - La Perla
Gratuït
Cia.Marroch  - Trópico
Gratuït
Trópico

Cia.Marroch

Adrián Vega / Cie. Dyptik - Gargots / D-Construction
Gratuït
Gargots / D-Construction

Adrián Vega / Cie. Dyptik

Artistes diversos

HOP BATTLE ESCÈNIC 2VS2

La Cerda - El baile de la zurda
Gratuït
El baile de la zurda

La Cerda

Escoles de Granollers - Mostra de dansa
Gratuït
Mostra de dansa

Escoles de Granollers

Twenty Eight Thousand Waves / Lo que no se ve / Minus 16

IT Dansa

Y’a plus d’saisons

Cie. X-PRESS / Abderzak HOUMI

Clémentine Telesford i Lisard Tranis / Ambae Company -  Scotoma / We all live in a box
Gratuït
Scotoma / We all live in a box

C. Telesford i L. Tranis / Ambae

Macarron Power

Sol Picó

Joan Català - PELAT
Gratuït
Brodas Bros - Sliders
Gratuït
Marco da Silva Ferreira / Collection tout-terrain du CCN de Caen en Normandie / Cie. Dyptik - Fantasie minor (creació 2022) / D-Construction
Gratuït
Fantasie minor (creació 2022) / D-Construction

Marco da Silva Ferreira / Cie. Dyptik

Cia. La Corcoles - H
Gratuït
Brodas Bros - Sliders
Gratuït
Creació escènica i danses urbanes a Catalunya - Taula rodona
Gratuït
NAVAJA

Lasadcum

Pode ser... / Resistance Movement

Leila Ka / Maciej Kuźmiński

Gratuït
For(d) Fiesta

Olga Clavel

Symphony of the Seas

Sara Manubens

Randal Kleiser

Grease

La canalla balla - Escola Municipal de Música Centre de les Arts
Gratuït
EMMCA Centre de les Arts

La canalla balla

Paloma Zapata - Projecció de
Gratuït
Projecció de "La Singla"

Paloma Zapata

Àngel Duran / Iron Skulls Co - CLINCH / Nunca bailaré solo
Gratuït
CLINCH / Nunca bailaré solo

Àngel Duran / Iron Skulls Co

Elelei Dance Theatre Company  - SOY MADERA
Gratuït
Aquí, siempre (amb Poliana Lima) - Taller
Gratuït
Territori Dansa - Cloenda de Dansa Metropolitana 2024 a l’Hospitalet
Gratuït
Cloenda a l’Hospitalet

Territori Dansa

Elelei Dance Theatre Company /  Cie. Dyptik - Too Much / D-Construction
Gratuït
Too Much / D-Construction

Elelei / Cie. Dyptik

Marina Pravkina / Jazzbetween / Windoor Barcelona  - ImprovisariUM: Movement 1 / Ball aeri
Gratuït
Masterclass amb la Cia. Käfig - Masterclass
Gratuït
. G RITO

Piny

SIBIL-A

Ancorae

Silent Legacy amb Jr Maddripp

Maud Le Pladec

La (des)espera

El Desvío

Los gestos

Pablo Messiez

Das Stuttgarter Ballett

La fierecilla domada

Yügen / Cia. Du’K’tO - Breaking Beethoven Street / A Rienda Suelta
Gratuït
Breaking Beethoven Street / A Rienda Suelta

Yügen / Du’K’tO

Ciudades (Arquitectures en moviment)

Milímetro

Esbart Rocasagna i Quim Bigas / Diego Sinniger & Jean Philippe Barrios - ERA / ENCUENTROS CON K
Gratuït
Joaquín Collado / Ancorae - Quien baila su mal espanta / SIBIL-A
Gratuït
Quien baila su... / SIBIL-A

Joaquín Collado / Ancorae

Yügen - Breaking Beeethoveen Street
Gratuït
Breaking Beeethoveen Street

Yügen

Poliana Lima - The Common Ground
Gratuït
The Common Ground

Poliana Lima

El duelo del hombre

Cia. Iván Góngora

Los inescalables Alpes

La Chachi

Zéphyr

Käfig

Impermanence

Sydney Dance C.

Paraíso de los negros

María Pagés

Masterclass amb la Cia. Accrorap - Masterclass
Gratuït
Sessió de prescripció a Barcelona - Giulia Poltronieri
Gratuït
HUMANCÍA - EGO
Gratuït
Soul Headquarters / Accrorap (dir: Kader Attou) - Espectacle inaugural: Be Soul All*Star Battle / Prélude
Gratuït
Be Soul All*Star Battle / Prélude

Soul Headquarters / Accrorap

Hacia un sol negro

Joaquín Collado

Clémentine Telesford i Lisard Tranis - Scotoma
Gratuït
Ángeles y demonios

Ballet Flamenc Patricia Donn

Núria Guiu - CYBEREXORCISME
Gratuït
CYBEREXORCISME

Núria Guiu

Iron Skulls Co - Nunca bailaré solo / La Perla
Gratuït
Nunca bailaré solo / La Perla

Iron Skulls Co

Cia Roots (dir: Ruth Prim) - En procés...
Gratuït
Cia. Marc Fernández / Cie. Dyptik -  (ÍOR) / D-Construction
Gratuït
(ÍOR) / D-Construction

Marc Fernández / Dyptik

Cie. Dyptik - D-Construction
Gratuït
D-Construction

Cie. Dyptik

Cia. Roberto G. Alonso - Marúnica
Gratuït
Si los Martes Fueran Viernes - The Royal Battle
Gratuït
Les sílfides / El triomf d’Afrodita

PAR en DANSA

SCROLL

UNAIUNA

Colectivo Glovo / Àngel Duran / Cia. La Corcoles - ALLEO / CLINCH /  H
Gratuït
Bombolles de paper

Múcab Dans

Agnés Sales / Cia. Du’K’tO - HAPPY EVERYTHING / A Rienda Suelta
Gratuït
Happy everything / A Rienda Suelta

Agnés Sales / Cia. Du’K’tO

Big Bouncers - PLATA
Gratuït
Marina Pravkina / Jazzbetween  - The Grooves Experience
Gratuït
The Grooves Experience

Marina Pravkina / Jazzbetween

The Australian Ballet. Arts Centre Melbourne

Spartacus

LASALA - ALIVE
Gratuït
ALIVE

LASALA

The Royal Ballet (Royal Opera House)

Como agua para chocolate

Conversa entre artistes - Diversos artistes i Giulia Poltronieri
Gratuït
Diversos artistes i Giulia Poltronieri

Conversa entre artistes

Cuerpo nombrado

Paula Comitre

Maja y Bastarda EP / SOLALA

Laila Tafur / Amalia Fernández

Around the World

Brodas Bros

Led Silhouette + Marcos Morau - Los perros
Gratuït
Marco da Silva Ferreira / Panda Waack (劉倩兒) - Fantasie minor (creació 2022) / Beautiful Chaos
Gratuït
Fantasie minor / Beautiful Chaos

Marco da Silva / Panda Waack

HOTEL Col·lectiu Escènic / Lorena Nogal  - Habitació 444: AQUÍ
Gratuït
Habitació 444: AQUÍ

HOTEL / Lorena Nogal

Iron Skulls Co - La Perla
Gratuït
Cia.Marroch  - Trópico
Gratuït
Trópico

Cia.Marroch

Adrián Vega / Cie. Dyptik - Gargots / D-Construction
Gratuït
Gargots / D-Construction

Adrián Vega / Cie. Dyptik

Artistes diversos

HOP BATTLE ESCÈNIC 2VS2

La Cerda - El baile de la zurda
Gratuït
El baile de la zurda

La Cerda

Escoles de Granollers - Mostra de dansa
Gratuït
Mostra de dansa

Escoles de Granollers

Twenty Eight Thousand Waves / Lo que no se ve / Minus 16

IT Dansa

Y’a plus d’saisons

Cie. X-PRESS / Abderzak HOUMI

Clémentine Telesford i Lisard Tranis / Ambae Company -  Scotoma / We all live in a box
Gratuït
Scotoma / We all live in a box

C. Telesford i L. Tranis / Ambae

Macarron Power

Sol Picó

Joan Català - PELAT
Gratuït
Brodas Bros - Sliders
Gratuït
Marco da Silva Ferreira / Collection tout-terrain du CCN de Caen en Normandie / Cie. Dyptik - Fantasie minor (creació 2022) / D-Construction
Gratuït
Fantasie minor (creació 2022) / D-Construction

Marco da Silva Ferreira / Cie. Dyptik

Cia. La Corcoles - H
Gratuït
Brodas Bros - Sliders
Gratuït
Creació escènica i danses urbanes a Catalunya - Taula rodona
Gratuït
NAVAJA

Lasadcum

Pode ser... / Resistance Movement

Leila Ka / Maciej Kuźmiński

Gratuït
For(d) Fiesta

Olga Clavel

Symphony of the Seas

Sara Manubens

Randal Kleiser

Grease

La canalla balla - Escola Municipal de Música Centre de les Arts
Gratuït
EMMCA Centre de les Arts

La canalla balla

Paloma Zapata - Projecció de
Gratuït
Projecció de "La Singla"

Paloma Zapata

Àngel Duran / Iron Skulls Co - CLINCH / Nunca bailaré solo
Gratuït
CLINCH / Nunca bailaré solo

Àngel Duran / Iron Skulls Co

Elelei Dance Theatre Company  - SOY MADERA
Gratuït
Aquí, siempre (amb Poliana Lima) - Taller
Gratuït
Territori Dansa - Cloenda de Dansa Metropolitana 2024 a l’Hospitalet
Gratuït
Cloenda a l’Hospitalet

Territori Dansa

Elelei Dance Theatre Company /  Cie. Dyptik - Too Much / D-Construction
Gratuït
Too Much / D-Construction

Elelei / Cie. Dyptik

Marina Pravkina / Jazzbetween / Windoor Barcelona  - ImprovisariUM: Movement 1 / Ball aeri
Gratuït
Masterclass amb la Cia. Käfig - Masterclass
Gratuït
. G RITO

Piny

SIBIL-A

Ancorae

Silent Legacy amb Jr Maddripp

Maud Le Pladec

La (des)espera

El Desvío

Los gestos

Pablo Messiez

Das Stuttgarter Ballett

La fierecilla domada

Yügen / Cia. Du’K’tO - Breaking Beethoven Street / A Rienda Suelta
Gratuït
Breaking Beethoven Street / A Rienda Suelta

Yügen / Du’K’tO

Ciudades (Arquitectures en moviment)

Milímetro

Esbart Rocasagna i Quim Bigas / Diego Sinniger & Jean Philippe Barrios - ERA / ENCUENTROS CON K
Gratuït
Joaquín Collado / Ancorae - Quien baila su mal espanta / SIBIL-A
Gratuït
Quien baila su... / SIBIL-A

Joaquín Collado / Ancorae

Yügen - Breaking Beeethoveen Street
Gratuït
Breaking Beeethoveen Street

Yügen

Poliana Lima - The Common Ground
Gratuït
The Common Ground

Poliana Lima

El duelo del hombre

Cia. Iván Góngora

Los inescalables Alpes

La Chachi

Zéphyr

Käfig

Impermanence

Sydney Dance C.

Paraíso de los negros

María Pagés

Què et ve de gust?

Descobreix les activitats i espectacles que més s'adapten a tu!

Notícies

13 de febrer - 16:45 h

Una dotzena de municipis participen en l'edició de 2024 de Dansa Metropolitana.

Artèries

Una selecció d'espectacles que ens portarà de viatge pel moviment i la cultura urbana a partir d'un diàleg sorgit entre professionals i alumnes.

"D-Construction", l'espectacle itinerant

Sis ballarins experimenten l'alliberament de la ment mitjançant el moviment en una proposta gratuïta de la Cia. Dyptik que es podrà gaudir en espais públics de 7 ciutats.